teatral ne demek? teatral nedir? teatral anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   teatral

   Türkçe

   Türkçede Batı Kökenli Kelimeler Sözlüğü


   Tiyatro özelliği taşıyan: § “Hatta, vezinli konuşma yarışlarına giriştiğimiz akşamların birinde bize hizmet etmekte olan garsona teatral bir inşat tonuyla: “Garson, iki sade bir şekerli” dediğini hatırlıyorum.” -Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Gençlik ve Edebiyat Hatıraları, 87. § “ Bu teatral deyiş ardından ton değiştirir.” -Adalet Ağaoğlu, Toplu Oyunlar-Çok Uzak Fazla Yakın, 453.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   teatral

   İngilizce

   theatrical, histrionic.

İspanyolca  İspanyolca » Türkçe Türkçe
  • İspanyolca

   teatral

   Türkçe

   tiyatro

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.