sein ne demek? sein nedir? sein anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   sein

   Türkçe

   {zayn} olmak; bulunmak.

  • Türkçe

   olmak; bulunmak, var olmak; onun

  • Türkçe

   (I) l. olmak, bulunmak 2. (vorhanden sein) mevcut {od. var) olm. 3. (leben) yasamak; Im Stadion waren gestern zehntausend Menschen. Dun stadyumda onbin kisi vardi. Er ist aus Berlin. 0, Berlinlidir. Ich war nicht zu Hause. Evde yoktum. Mit unserer Reise war es nichts. Seyahatimiz suya düstü. Es ist windig. Hava rüzgärlidir. Neulich war es sehr kalt. Gecen gün cok soguk yapti. Es ist zu erwarten, daß... ... olmasi beklenebilir {od. muhtemeldir); Sind wir erst einmal in München... Hele bir Münihe varalim ...; Dagegen ist nichts zu sagen. Buna karsi diyecegi yok. Hier ist nicht gut ~. Burada kalinmaz. es sei denn, daß... megerki; sei es, daß ... oder daß ... »ster ... ister (olsun); Was ist Ihnen? Neniz var? Es ist mir, als ob... Bana öyle geliyor ki...; Ist Ihnen unwohl? Rahatsiz misiniz acaba? et. ~ lassen l. bsi birakmak, bsden cekinmek; el cekmek; bsi yapma-mak 2. (nicht berühren) bse el sürmemek; s.a. wäre. 0 n varolma, mevcudiyet, vücut

Fransızca  Fransızca » Türkçe Türkçe
  • Fransızca

   sein

   Türkçe

   meme

  • Türkçe

   [le] göğüs, koyun, bağır; (kadında) meme; ana karnı

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.