rasé ne demek? rasé nedir? rasé anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   raşe

   Türkçe

   isim, eskimiş (ra:şe) Arapça raşe
        Titreyiş, ürkme:
          "Doktor Hikmet, ilk defa olarak ölüm korkusunun raşesini ta yüreğinin içinde hissetti."- Y. K. Karaosmanoğlu.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. (ra:şe) esk. Titreyiş, ürkme: “Doktor Hikmet, ilk defa olarak ölüm korkusunun raşesini ta yüreğinin içinde hissetti.” -Y. K. Karaosmanoğlu.

  • Türkçe

   râşe

   Türkçe

   Osmanlıca


   titreme.

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   rase

   İngilizce

   v. raze, tear down, demolish; scrape off, shave away with a knife

İngilizce  İngilizce » Türkçe Türkçe
  • İngilizce

   rase

   Türkçe

   f., bak. raze.

Fransızca  Fransızca » Türkçe Türkçe
  • Fransızca

   rasé

   Türkçe

   tıraşlı, kazınmış

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.