rahat rahat ne demek? rahat rahat nedir? rahat rahat anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   rahat rahat

   Türkçe

   zarf
        Rahat bir biçimde, kolaylıkla:
          "Rabia, rahat rahat nefes alıyor. Belli ki korkulu rüya görmeden uyuyor."- H. E. Adıvar.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   zf. Kolaylıkla: “Yabancı dostlarıyla her konuyu rahat rahat tartışabiliyordu.” -H. Topuz.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   rahat rahat

   İngilizce

   easily

Türkçe  Türkçe » Fransızca Fransızca
  • Türkçe

   rahat rahat

   Fransızca

   commodément

  • Fransızca

   tranquillement

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.