rahat etmek ne demek? rahat etmek nedir? rahat etmek anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   rahat etmek

   Türkçe


        Sıkıntısız durumda olmak, ferahlanmak, dinlenmek:
          "Benim ve kardeşimin mektep veya sokak dönüşü kirliliklerimiz yüzünden içlenirdi, bizi yıkayıp temizleyinceye kadar rahat etmezdi."- Y. K. Beyatlı.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   sıkıntısız durumda olmak, ferahlanmak, dinlenmek: “Benim ve kardeşimin mektep veya sokak dönüşü kirliliklerimiz yüzünden içlenirdi, bizi yıkayıp temizleyinceye kadar rahat etmezdi.” -Y. K. Beyatlı.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   rahat etmek

   İngilizce

   (V.)
   take comfort

  • İngilizce

   a) to be at ease b) to make oneself comfortable

Türkçe  Türkçe » Almanca Almanca
  • Türkçe

   rahat etmek

   Almanca

   sich ausruhen.

  • Almanca

   sich ausruhen

Türkçe  Türkçe » Fransızca Fransızca
  • Türkçe

   rahat etmek

   Fransızca

   être à son aise, se reposer

  • Fransızca

   se calmer

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.