prüfen ne demek? prüfen nedir? prüfen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   prüfen

   Türkçe

   {'prü:fın} denemek; sınamak.

  • Türkçe

   sınav yapmak, imtihan etmek; yoklamak, kontrol etmek; incelemek, tetkik etmek

  • Türkçe

   l. (erproben) denemek, tecrübe etm. 2. (nach-) tahkik etm. 3. (examinieren) imtihan etm.; b-nin bil-gisini yoklamak 4. (untersuchen) tetkik etm., yoklamak, incelemek, murakabe etm., muayene etm. 5. (Bücher) H karsilastirmak 6. (reiflich überlegen) mülähaza etm., tartmak 7. (mustern) süzmek 8. (kosten) tadma bakmak; vom Schicksal schwer geprüft werden feiegin sillesine ugramak; sorgsam ~ can gözü ile bakmak; mehenge vurmak; Er schaute ihn prüfend an. §öyle bir bakti. ein prüfender Blick süzen bakis; müdekkik bir nazar; fepnift: (Müsseur, Hebamme usw.) diplomall, ruhsath; schwer ~ kederdide ^e^ l. kontrolör, kontrolcu, murakip, denetci 2. (im Examen) mümeyyiz QIing m imtihan veren Sstein m mehenk, denektasi. kriter(-yum), misdak, öicüt; Der ^ für die Freundschaft ist das Unglück. Dostlugun mehengi idbardir.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.