patrisa ne demek? patrisa nedir? patrisa anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   patrisa

   Türkçe

   Türkçede Batı Kökenli Kelimeler Sözlüğü


   Çubukların bağlanması için cundalarından aşağı ve geriye doğru inen ve tekneye bağlanan sabit arma: § “Güverte üzerinde bulunan tayfaların patrisalara asılarak yelken kaldırmalarını görüp, bir hayli eğlenmiş olacağına şüphe yoktu.” -Ahmet Midhat Efendi, Hasan Mellâh Yahut Sır İçinde Esrar s. 303.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   patrisa

   İngilizce

   (N.)
   backstay

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.