parlament ne demek? parlament nedir? parlament anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Parlament

   Türkçe

   e {parla'ment} s parlamento, meclis.

  • Türkçe

   [das] parlamento

  • Türkçe

   n parlamento, diyet (meclisi) -är m mil. müza-kereci, mükälemeci, parlimanter-arier(in/)wmilletvekili, mebus, sayiav; parlimanter 2arisch parlimanter; -e Immunität milletvekilli^i dokunulmazii^i; tesri? masuni-yet; -e Untersuchung meclis sorusturmasi; -er Staatssekretär siyast müstesar; -e Monarchie parlamentolu monarsi -arismus m parlamentarizm, parlamentoculuk -s.jahr n meclis toplanti yili parlieren pej. hizli konusmak

Azerice  Azerice » Türkçe Türkçe
  • Azerice

   parlament

   Türkçe

   parlamento

Lehçe  Lehçe » Türkçe Türkçe
  • Lehçe

   parlament

   Türkçe

   parlamento

Kazakça  Kazakça » Türkçe Türkçe
  • Kazakça

   parlament

   Türkçe

   meclis

  • Türkçe

   parlamento

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.