nedensiz ne demek? nedensiz nedir? nedensiz anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   nedensiz

   Türkçe

   sıfat
    
   1 .    Nedeni olmayan, sebepsiz.  
   2 .  zarf  Bir sebebi olmadan.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   sf. 1. Nedeni olmayan, sebepsiz: “Sürekli tetikte duruş hâlimiz psişik bir görünüm arz ediyorsa herhâlde nedensiz değil.” -A. Ağaoğlu. 2. zf. Bir sebebi olmadan: “Nedensiz kuş uçmaz denir. Arasam sıralayabilirim birkaç neden.” -N. Meriç.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   nedensiz

   İngilizce

   (ADJ.)
   causeless, innocent of reason, unsubstantiated, gratuitous

  • İngilizce

   (ADV.)
   causelessly

  • İngilizce

   causeless, groundless; without a reason

Türkçe  Türkçe » Almanca Almanca
  • Türkçe

   nedensiz

   Almanca

   unbegründet

Türkçe  Türkçe » Fransızca Fransızca
  • Türkçe

   nedensiz

   Fransızca

   sans raison

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.