nedense ne demek? nedense nedir? nedense anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   nedense

   Türkçe

   zarf (nede'nse)
        Bilinmeyen, belli olmayan bir sebep dolayısıyla:
          "Eline sarılmak istedi, o da nedense elini vermekten çekiniyor."- M. Ş. Esendal.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   zf. (nedense) Bilinmeyen, belli olmayan bir sebep dolayısıyla, her nedense: “Nedense hikâyelerimi, röportaj biçimi başka yazılarımı hep takma adlarla verirdim gazeteye.” -A. Ağaoğlu.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   nedense

   İngilizce

   for some reason or other.

  • İngilizce

   somehow, someway, for some reason

Türkçe  Türkçe » Almanca Almanca
  • Türkçe

   nedense

   Almanca

   irgendwie

Türkçe  Türkçe » Arnavutça Arnavutça
  • Türkçe

   nedense

   Arnavutça

   për këtë ose atë arësye

Türkçe  Türkçe » Kazakça Kazakça
  • Türkçe

   nedense

   Kazakça

   nelikten

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.