nanik yapmak ne demek? nanik yapmak nedir? nanik yapmak anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   nanik yapmak

   Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   birini budala yerine koymak, alay etmek.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   nanik yapmak

   İngilizce

   (V.)
   cock a snook at, thumb one's nose at smb.

  • İngilizce

   to cock a snook at, to make a long nose

Türkçe  Türkçe » Almanca Almanca
  • Türkçe

   nanik yapmak

   Almanca

   jmdm. eine lange Nase machen.

  • Almanca

   jmdm. eine lange Nase machen

Türkçe  Türkçe » Fransızca Fransızca
  • Türkçe

   nanik yapmak

   Fransızca

   faire la nique à qn

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.