naher ne demek? naher nedir? naher anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   naher

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   bk. nahır

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   näher

   Türkçe

   {'na:rhaf} besleyici.

  • Türkçe

   l. daha yakin 2. (Weg) kestirme yol; (Adv.) taf-silätiyle; inceden inceye; ^ bestimmtes Wort gr. (z.B. kapisi in der Füg. evin kapisi) belirtilen, muzaf; die -en Umstände keyfiyetf hal; -er Verkehr girdi cikti; bei -er Betrachtung daha yakindan bakilinca; dikkatle bakilirsa

  • Almanca

   naher

   Türkçe

   daha yakın; ayrıntılı, inceden inceye

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.