nackt ne demek? nackt nedir? nackt anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   nackt

   Türkçe

   {nakt} çıplak.

  • Türkçe

   çıplak

  • Türkçe

   l. ciplak, yalin, üryan, acik 2. (haarlos) sacsiz, tüy-süz, kilsiz, kel 3. (kahl) cayiak, kuru; nur das -e Leben .retten können ancak kuru canmi kurtarabilmek; -er Fels^ yalcm kaya; -e Bäume pl. yapraklan dökülmüs agaclar; die -en Tatsachen schildern hakikatleri oldu^u gibi sayip dökmek; ^ wie ihn Gott geschaffen hatte anadan dogma; sallak mallak; ciniciplak; j-n ^ ausziehen b-ni tepeden tirnaga kadar soymak; ^ und kahl (z.B. Zimmer) tmgir eiek tingir tas; -e Figur (z.B. in der plastischen Kunst) nüdite; auf dem -en Boden kuru toprakta; mit -en Füßen yalmayak ^hafe^ m bot. ciplak tohumlu yulaf 2heit / ciplaklik, üryanhk, caviaklik, aciklik ^kultur / natürizm, nüdizm 2samer pl. bot. aciktohumlular 2schnecke/zo. bi-zaka; kabuksuz sumüklüböcek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.