mozayik gurami ne demek? mozayik gurami nedir? mozayik gurami anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   mozayik gurami

   Türkçe

   Su Ürünleri Terimleri Sözlüğü


   Doğal olarak Tayland, Malaya Yarımadası–Sumatra, Borneo’da sığ, ılıman ve bol bitkili sularda yaşayan, boyları 10 cm olabilen, erkekte vücut rengi kırmızımsı kahverengi, üzerinde sarımsı beyaz ve inciye benzeyen lekeler bir mozayik gibi dağılmış, dişide esas renk esmerimsi olan akvaryum balığı, inci gurami, ipliksi mozayik balığı, iplik yüzgeçli mozayik.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.