melden ne demek? melden nedir? melden anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   melden

   Türkçe

   {meldın} bildirmek; de. geldiğini bildirmek; (telefona) bakmak; yazılmak, başvurmak.

  • Türkçe

   bildirmek, haber vermek; ihbar etmek; rapor vermek

  • Türkçe

   l. (]-m et.) b-ne bsi bildirmek, haber (od. salik) vermek 2. (anzeigen) ihbar etm. 3. (amtlich) teblig etm. 4. (dienstlich) rapor vermek; sich •~ l. geldigini haber vermek 2. telefona cevap vermek 3. (bei der Polizei) k-ni polise kaydettirmek 4. (zu et.) müracaat etm.; ismini yazdirmak; bse talip olm. 5. (Gläubiger) meydana cikmak 6. (Sport) müsabakaya girmek 7. (in der Schule) el kaldirmak 8. (bei j-m) gitmek, ziyaret etm. 9. (hungriger Magen) küsmek 10. (krank) hastaligini bildirmek; Er hat nichts mehr zu ^. F Borusu artik ötmüyor. Onun sözü artik gecmez. Pabucu dama atlidi. Wen darf ich -? (Frage des Dieners an Besucher) Kim diyeyim? Wer hat hier noch etwas zu ~? (Drohung) Kimin ne demege hakki var?

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.