meinen ne demek? meinen nedir? meinen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   meinen

   Türkçe

   {'maynın} sanmak; demek iste mek; fikrinde olmak, düşünmek; amacında olmak.

  • Türkçe

   sanmak, zannetmek; düşünmek; demek, söylemek; demek istemek; kastetmek

  • Türkçe

   l. (denken) düsünmek; fikrinde olm. 2. (glauben) zannetmek, sanmak 3. (sagen) söylemek 4. (beabsichtigen) bsi hedef tutmak 5. (sagen wollen) söylemek niye-tinde olm.; demek istemek 6. (auf j-n abzielen) b-ni kastetmek; ^ Sie das im Ernst? Ciddt mi söylüyorsunuz? es ehrlich ^ hüsnüniyet sahibi olm.; Wie Sie ~. Siz bilirsiniz. Keyfinize göre. Wie meinten Sie bitte? Ne buyur-dunuz (efendim)? Was ^ Sie dazu? Buna ne dersiniz? Sizin kanaatiniz ne merkezdedir? Bu hususta reyiniz nedir? Was meint ihr wohl, was ich zu sehen bekam? Ne görsem be^enirsiniz? Er meint es gut mit Ihnen. Sizin iyiliginizi istiyor. Sizin hayirhahinizdir. Was ^ Sie damit? Bununia ne demek istiyorsunuz? Damit ist gemeint ... Bunu demekten murat...; Dich meine ich. Sana söyhiyorum. ich hatte geradezu gemeint, mein Onkel säße mir gegenüber. Karsidaki adami birden.bire amcama ben-zettim. Man hätte ^ können, er sei verrückt, tnsanin ona cildirmi? diyecegi geliyordu. Wen^ Sie? Kimden bahse-diyorsunuz? Das will ich ^. Zannederim. Das habe ich nicht gemeint. Böyle demek istemedim. F: Dernem o deme de^il. Heute war ein Sturm, daß man ^ konnte, die Welt gehe unter. Bugünkü firtma klyametten nisan verdi.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.