mahnen ne demek? mahnen nedir? mahnen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   mahnen

   Türkçe

   e {may} r mayıs.

  • Türkçe

   anımsatmak, hatırlatmak; uyarmak, ihtar etmek, ikaz etmek; borcunu ödemesini talep etmek

  • Türkçe

   l. (erinnern) b-ne bsi hatirlatmak 2. (warnend; nachdrücklich) ihtar, tembih, ikaz, takaza etm., uyar-mak 3. (er-) bse tesvik etm.; j-n wegen e-r Schulet ^ k-ne olan borcunu ödemesini b-ne ihtar etm.; Seine Frau mahnte (ihn) zur Eile. Kansi, onu aceleye zorladi. Kansi, onu acele etme^e tesvik etti. ^e^ m hatirlatan; aklina getiren; geheimer ^ hatif; lästiger ^ cansikici bir alacakli ^mal n anit, abide, monüman ^sch^e^ben n hatirlatma mektubu 9ung / uyarma, ihtar, tfimbih, ikaz 9worte pl. ögüt yollu sözler

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.