loben ne demek? loben nedir? loben anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   loben

   Türkçe

   {'lo:bın} övmek.

  • Türkçe

   övmek, methetmek

  • Türkçe

   l. övmek, methüsena etm., sitayi§ etm. 2. (rühmen) b-den takdirle bahsetmek; biri hakkinda iyi söylemek; yaglayip ballamak; sich ^ övünmek, temeddüh etm. -end sitayiskär, senakär; -e Erwähnung mansiyon, takdir; ^ erwähnt werden derece almak -enswert sayam takdir; sitayise de§er °gedicht n lit. methiye, övgü, kaside 2gesang m l. (auf Gott) temcit 2. (auf den Propheten) naat 3. methiye, övgü 4. (auf sich selbst) fahriye 2hudelei/ pej. saksakcifik, methiyecilik, cigirtkanlik -hudeln (j-m) b-ni koltuklamak, pehpehlemek; b-ne koltuk vermek 9hudler m saksakci, komplimanci, cigirtkan, koltukcu

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.