liegenbleiben ne demek? liegenbleiben nedir? liegenbleiben anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   liegenbleiben

   Türkçe

   {'li:gınblaybın} yatar durumda kalmak; yataktan kalkmamak; (iş) sürüncemede kalmak.

  • Türkçe

   yataktan kalkmamak; yatar durumda kalmak; (iş) sürüncemede kalmak

  • Türkçe

   l. oldugu yerde (hareketsiz) kalmak; yolda kalmak 2. (nicht aufstehen) yataktan kalkmamak 3. (Ware) sürümsüz olm. 4. (aus Vergeßlichkeit) unutulmus olm. 5. (Angelegenheit) a) sürüncemede kalmak; yüzüstü kalmak b) (wegen vordringlicher Arbeiten) kacmaktan kovalamaga vakit bulamamak c) (unvollendet) kesik kalmak; Das Schiff blieb zwei Tage im Hafen liegen. Vapur, limanda iki gün oturdu (od. kaldi).

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.