liegen ne demek? liegen nedir? liegen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   liegen

   Türkçe

   yatmak; bulunmak; yatay durumda durmak

  • Türkçe

   {'li:gın} yatmak; bulunmak; (yatay durumda) durmak.

  • Türkçe

   yatmak, uzanmak; bulunmak; (yatay durumda) durmak

  • Türkçe

   l. yatmak 2. (Stelle) käin olm., bulunmak 3. (Dinge) durmak; Die Bücher ^ auf dem Tisch. Kitaplar masa üzerinde duruyor. Er rutschte aus, und schon lag er auf dem Boden. Ayagi kayinca yeri öptü. Das Haus liegt auf der linken Straßenseite. Bu ev. yolun soluna düsüyor. Das Haus liegt mit der Rückseite nach dem Meer zu. Eyin arkasi denize baklyor. Es liegt mir daran (zu) (od.) Mir ist daran gelegen, daß ... bse cok ehemmiyet veriyorum; Es liegt daran, daß ... (olmasi) su sebepten ileri geliyor. Was liegt schon daran! Mahiyeti nedir? Sür gitsin! Es liegt ihm nur daran, Geld zu verdienen. 0, yalniz para kazanmaga baklyor. An seinem Geld liegt mir nichts. Ben parasmda degilim. Daran liegt mir überhaupt nichts. Bu, bana viz gelir. An mir soll es nichts. Ben engel olmaya-yim. An wem liegt das? Kabahat kimde? Es liegt an ihm (zu) (yapmak) ona baglidir (od. aittir); Die Ursache liegt anderswo. Sebebini baska yerde aramak läzim. Die Entscheidung liegt bei Ihnen. Karar vermek sizin elinizdedir. Siz bilirsiniz. Das Schiff liegt im Hafen. Gemi limanda yatlyor. Es liegt nun einmal in der Familie. Damannda var. Soydur ceker. Es liegt mir nicht, l. Bundan hi^ hos-lanmam. 2. (Dafür bin ich nicht begabt.) Buna hie istidadim yok.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.