liebgewinnen ne demek? liebgewinnen nedir? liebgewinnen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   liebgewinnen

   Türkçe

   hoşlanmak, kanı kaynamak

  • Almanca

   Liebgewinnen

   Türkçe

   b-ni cam sevmek; einander ^ hoslasmak; schnell ~ kam kaynamak -haben l. sevmek; b-den, bsden hazzetmek 2. (einander ^) sevismek Qhaber m l. äsik, dost 2. (heimlicher) oynas; V; asna fisne 3. (Kunst-usw.) amatör; bse cok düskün (od. merakli) olan kimse; schüchterner ^ mahalle capkini; erster ^ Th. jönprömiye ^habe^e^ / heveskärlik, amatörlük, hobi -kosen oksamak, kucaklamak, sarmak, sevmek -lieh l. sevimli, sirin, tatli, hos. hatirnaz, latif, cazibeli; (Mädchen) yosma; peri gibi 2. (Gegend) insanm icin i acan ^llchke^t/sevim, letafet. hosluk, güzellik, sempatiklik, sirinlik, halavet, tatlilik 911ng m sevgili, gözbebcgi, ci^erpare; göz nuru; gözde, favori; mein ~/ sekerim! yavrum! kuziim! cicimi sevdicegim! ci^er köseml iki gözüm! cancagizim! kuzu-cuguml hayatiml elmasim! Mutters ^ anasinin kuzusu ^lings.beschäftigung / b-nin göz dike^i; b-nin derdi günü °lings.speise / en cok sevilen yemek -los l. duygu-suz, hissiz, sefkatsiz, sevgisiz, muhabbetsiz 2. (hartherzig) dürüst, katiyürekli 3. (unsympathisch) kam soguk; antipatik 4. (oberflächlich) sathi -reich l. s. liebevoll 2. sevimli, ho§ 3. oksayici 9reiz m sevim(-lilik), zarafet. letafet, kibarhk. isve. füsun, sirinlik, haiävet, tatlilik, sive, cilve, eda, canayakinlik ^schaft / asiktas-lik; asna fisne ^ste mjf l. sevgili 2. (Anrede) cigerim, nonosum Qstöckel m, h bot. seläm otu; yaban kerevizi

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.