lieb ne demek? lieb nedir? lieb anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   lieb

   Türkçe

   {li:p} sevgili; sevimli, hoş.

  • Türkçe

   sevgili, aziz; değerli, kıymetli; sevimli, cana yakın; uslu, itaatkâr

  • Türkçe

   l. aziz, sevgili, klymetli 2. (liebenswert) sevimli; cana yakin; sirin 3. (angenehm) hos 4. ( reundlich) lütufkär 5. (brav) uslu akilli; Wenn dir dein Leben ^ ist, ... Canina klydirmak istemiyorsan ...; Es ist mir ^, daß ... (oldugundan dolayi) pek memnunum. Er ist mir ^ und wert. Onu seviyorum ve sayiyorum. sich ^ Kind machen (bei) b-nin damanna (od. gözüne) girmek; hulul etm.; mein ° poet. sevgilim; das -e Gold altinciklar; das -e Kleine yavrucuk; Das weiß der -e Himmel! Ne bileyim benl Bu ise Rufatler karisir. seine -e Not haben l. dort dolasmak; esek gibi calismak; dokuz dogurmak 2. (m. j-m) b-den cok güclük cekmek; mein -er Freund! seker kardesim l dem -en Gott die Zeit fod. die Tage) stehlen fig. tembellik etm., sinek aviamak; mein °er! camml kardesim l azizimi hazreti hum. mirimi lev. monserl meine Qel canim, azizim; lev. maser; meine °en l. ailem; colu^um cocugum 2. (als Anrede) arkadaslar! mein -er Herr! meine -e Dame! sultamm! -er Himmel! -er Gott! Aman Allahiml mein °es! nuruaymm! ruhuml j-m et. Qes tun b-ni sevindirmek; Das habe ich am -sten. Bunu hepsine tercih ederim. mein -stes Buch en cok sevdigim kitap; j-n am -sten umbringen wollen elinden gelse bir kasik suda bogmak; s.a. lieber, -äugeln l. göz süzmek; cilvelesmek 2. fig. (m. e-m Gedanken) bsi yapma^a temayülü olm. -behalten b-ni sevmekte devam etm.; hatirdan cikarmamak °chen n sevgilim, nonosum, canim, cigerim, kuzum

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.