lesen ne demek? lesen nedir? lesen anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   leşen

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   İyi bağlanmamış ekin saplarının döküntüsü.

  • Türkçe

   Lesen

   Türkçe

   Osmanlıca


   Fesâhat. Düzgün, güzel ve akıcı konuşma.

  • Türkçe

   lesen

   Türkçe

   Osmanlıca


   Fesâhat. Düzgün, güzel ve akıcı konuşma

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   lesen

   Türkçe

   okumak; ekin toplamak; ürün toplamak

  • Türkçe

   {'le:zın} okumak; (kin, ürün) toplamak.

  • Türkçe

   okumak; (ekin/ürün) toplamak, devşirmek; ders vermek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.