leicht ne demek? leicht nedir? leicht anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   leicht

   Türkçe

   {layh} kolay; hafif.

  • Türkçe

   hafif; kolay

  • Türkçe

   l. (Gewicht) hafif 2. (Ggs. schwierig) kolay(-ca), külfetsiz, emeksiz, gailesiz; (Adv.a.) kolayhkla; F: tez beri 3. (gering) cüzt(-ce), ehemmiyetsiz, sathl(-ce) 4. s. •sinnig. 5. (Wein) basa vurmayan 6. (^ und angenehm, z.B. Geruch) baygin; -es Spiel; -er Sieg (bei Pferderennen) vokover; ^ entzündlich cabuk istial eden; ^ gekleidet dalboy; spielend ^ su icer gibi; tereyagmdan kil ceker gibi; e-n -en Schlag versetzen yavas vurmak; So ^ ist das nicht! Her yigidin kän degildir. e-e -e Wunde sath? bir yara; -e Schritte pl. hafif adim.(orf. hatve), ayak tavusu (od. tipisi); -er Tabak yava$ tütün; — gesagt dile (od. söylemesi) kolay; ^ schmerzen ince sizlamak; -zs Maschinengewehr hafif makineli (tüfek); -e Musik hafif müzik; -^s Mädchen hafifmesrep (od. acik) kiz; e-z -e Ader haben F hafifmesrep (od. hoppa) olm.; ^ zu haben sein (Frau, Mädchen) F o yolun yoicusu olm.; Das könnte ^ sein. Olacagi tutar. e-e -e Geburt haben zahmetsiz dogurmak; -er Erdstoß hafif sarsinti; es sich ^ machen isin kolayina bakmak od. sapmak; -es Frühstück hafif tertip bir kahvalti; ^ verständlich aydin, vazih, ko-lay(-likla) anlasilir; -e und geschickte Hand (e-s Chirurgen, Frisörs usw.) eli hafif; °es bringt jeder fertig. Alcak (od. bodur) esege kirn olsa biner. Spr., et. auf die -e Schulter nehmen mühimsememek; bo§ vermek; ciddiye almamak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.