legitim ne demek? legitim nedir? legitim anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   legitim

   İngilizce

   n. part of an inheritance than can be claimed according to a will (Roman Law)

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   legitim

   Türkçe

   {le'gi'ti:m} yasal, meşru.

  • Türkçe

   yasal, meşru

  • Türkçe

   mesru, kanuni, yasali; -es Kind helälzade; -e Frau nikähli es Qation/ l. mesruiyet (od. sihhat) temini; tas-dik, tevsik 2. (aktive, passive) jur. husumet ehliyeti 3. (durch nachfolgende Ehe) jur. evienme ile nesebin tashihi 4. (e-r P.) bir sahsin kimligini ispat 5. hüviyet varakasi; kimlik kägidi °atjons.karte / s. Legitimation (5). 9ations.papiere pl. evraki müspite -leren mesruiye-tini temin (od. ispat) etm.; sich ^ hüviyetini ispat etm. ^ist m lejitimist 9ität / mesruiyet

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.