laufen ne demek? laufen nedir? laufen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   laufen

   Türkçe

   koşmak; akmak; işlemek

  • Türkçe

   {'laufın} koşmak; akmak; işlemek; yürüyerek gitmek.

  • Türkçe

   koşmak; yürümek; (makine) çalışmak, işlemek; akmak; sızmak; geçerli olmak

  • Türkçe

   l. kosmak 2. (zu Fuß gehen) yaya git-mek; yürümek 3. (fließen) akmak 4. (Zeit) gecip gitmek 5. (leck sein) sizmak 6. (Maschinen) islemek, calismak 7. (eiligst) bir yere can atmak 8. (Vertrag usw.) muteber olm.; sich die Füße wund ~ yürüye yürüye ayaklarıni yara etm.; gut ~ (Geschäfte) yolunda (od. tikinnda) olm. Es läuft jetzt ein anderer Film. Filim degisti. ~ können (Kleinkind) yürümek; ein Kind, das eben ~ gelernt hat yeni ayak bir cocuk; Lauf, was du kannst! Koma kos! E-n Monat mußte ich dauernd aufs Gericht ~. Bir ay malıkemeye tasindim. Das Wasser läuft mir in die Schuhe. Kunduralarıma su geciyor. Ein Schauer lief mir über den Rücken. Sirtimda bir ürperme (häsil) oldu.

  • Türkçe

   (v.) ('laufın)
   koşmak; akmak; işlemek; yürüyerek gitmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.