langen ne demek? langen nedir? langen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   langen

   Türkçe

   {`langıvaylı} e can sıkıntısı.

  • Türkçe

   yetmek, kâfi gelmek; uzanmak, elini uzatmak

  • Türkçe

   l. (genügen, reichen) käfi gelmek, yet(is)mek, idare etm. 2. (nach et.) bsi tutmak icin elini uzatmak; bse uzanmak 3. (geben) vermek 4. (j-m e-e) F b-ne bir tokat asketmek; Nun langt es mir aber mit dir! Elaman senden! Senden illallah! in die Tasche ^ elini cebine daldirmak

  • Türkçe

   (v.) ('langın)
   yetmek, yetişmek; uzanmak

  • Almanca

   längen

   Türkçe

   uzatmak, tatvil etm., meddetmek, imale etm. 2eln-heit/uzunluk birimi 2grad m tul derecesi; boyiam ^k^e^s m meridyen dairesi; nisfinnehar dairesi 2maß n uzunluk ölcüsü

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.