landen ne demek? landen nedir? landen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   landen

   Türkçe

   {'landın} karaya çıkmak; karaya çıkarmak; inmek(uçak).

  • Türkçe

   karaya yanaşmak; yere inmek; karaya çıkarmak; yere indirmek

  • Türkçe

   (tr.) l. (aus der Luft) yere indirmek 2. (ausschiffen) karaya cikarmak 3. (Boxen) isabet ettirmek; (intr.) l. yere inmek 2. (Schiff) karaya yanasmak 3. (P.) karaya cikmak (od. ayak basmak), debarkman etm. 4. (bei e-m Beruf) bir meslekte karar kilmak; Schließlich landete er im Gefängnis. Sonunda hapse düstü.

  • Türkçe

   (v.) ('landın)
   karaya çıkmak; karaya çıkarmak; inmek(uçak)

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.