lahmen ne demek? lahmen nedir? lahmen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   lahmen

   Türkçe

   {'la:mın} topallamak.

  • Türkçe

   topallamak, aksamak

  • Türkçe

   (v.) ('la:mın)
   topallamak

  • Almanca

   lähmen

   Türkçe

   e {layp} r (ekmek) somun.

  • Türkçe

   kötürüm etmek, felce uğratmak

  • Türkçe

   1. kötürüm etm.; felce ugratmak 2. fig. aksatmak, paralize etm.; gelähmt l. kötürüm, mefluc; an beiden Beinen ^ iki bacagi mefluc; wie — yilgin; auf der rechten Seite ^ sag tarafi tutuk; Durch den Schlaganfall ist er linksseitig ^. Sol tarafina inmis. vollständig ~ köskötürüm -d: -es Entsetzen göz yilginligi

  • Türkçe

   (v.) ('le:mın)
   kötürüm etmek; felce uğratmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.