lachen ne demek? lachen nedir? lachen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   lachen

   Türkçe

   e {laks} r som balığı.

  • Türkçe

   gülmek

  • Türkçe

   (über) bse, b-ne gülmek; Da ~ ja die Hühner l Buna köpekler bile gülerl Daß ich nicht lache! Ay güleyim baril Ich mußte herzlich ~. Beni bir gülmedir aldi. verschmitzt ^ biyik altmdan gülmek; Du hast gut ^J Senin basina belä kesilmez ya! unwillkürlich ^ müssen gülecegi olm.; Wer zuletzt lacht, lacht am besten. Spr. (En) son gülen iyi güler. Spr. Wie soll man da nicht ^? Bu durum karsi-sinda gülmemek mümkün mü? Er kann gut ^. fig. F Muradma ermis. Küpünü doldurmus. Tuzu kuru. Das wäre ja gelacht, wenn wir das nicht könnten. Yapamasay-dik gülünc olurdul 2 n gülme, gülüs. kahkaha; vor ^ schier platzen gülmeden catlamak; zum ^ bringen gül dürmek

  • Türkçe

   (v.) ('lahın)
   gülmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.