lügen ne demek? lügen nedir? lügen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   lügen

   Türkçe

   {'lü:gın} yalan söylemek.

  • Türkçe

   yalan söylemek, maval okumak

  • Türkçe

   l. yalan (F: hiläf) söylemek 2. (flunkern) maval okumak; Er lügt wie gedruckt. Onda yalanin bin! bir paraya. Wer einmal lügt, dem glaubt man nicht, und wenn er auch die Wahrheit spricht. Spr. Yalancmm evi yanrni? kimse inanmamis. Spr.; Ich will nicht ~. Hiläf olma-sin. (F) 9en.beutel m polimci (V) -en.haft l. (P.) yalanci; yalana §erbetli 2. (S.) yalan, yanh§ 3. (erdichtet) uydurma; asli fasli olmayan; -e Ausrede f egri ba-hane 9ner(in/) m yalanci; als ^ dastehen yalanci cikmak -nerisch s. -en.haft

  • Almanca

   lugen

   Türkçe

   l. dikkatli bakmak; gözetlemek2.^g. (Pflanzen usw.) görünmek; uc vermek; fiskirmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.