lösen ne demek? lösen nedir? lösen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   losen

   Türkçe

   {'lo:zın} kura çekmek, ad çekmek.

  • Türkçe

   kura çekmek

  • Türkçe

   l. kura cekmek 2. (durch Münzwurf) yazi tura atmak

  • Almanca

   lösen

   Türkçe

   {'lö:ıın} çözmek; gevşetmek; feshetmek; de. çözünmek; (sorun) kendiliğinden çözülmek.

  • Türkçe

   gevşetmek, çözmek; halletmek; feshetmek; çözündürmek, eritmek; (bilet) satın almak

  • Türkçe

   l. cözmek, ayirmak, gevsetmek 2. (Rätsel) hallet-mek 3. (Fahrkarte) almak 4. (Verbindung) kesmek 5. (Vertrag) feshetmek 6. ehem. inhiläl ettirmek, eritmek 7. (Siegel) fekketmek 8. (entwirren) capanz acmak; richtig ^ (Rätsel) cözmek; j-m die Zunge ^ ftg. dilini cözmek; sich ^ ehem. inhiläl etm., cözünmek; Der Schleim löste sich. Balgam söktü.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.