lästerlich ne demek? lästerlich nedir? lästerlich anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   lästerlich

   Türkçe

   küfürbaz

  • Türkçe

   l. küfürbaz, müfteri 2. Allaha tan eden; ^ fluchend a§zi bozuk ^maul n F dedikoducu, küfürbaz; on parmaginda on kara; agzi pis; dili uzun; lakirdi ebesi; acuze; ein ^, wie es im Buche steht dili ekmekci küregi kadar uzun; Halt dein ^1 Mübarek agzmi tut l -n (über) l. (durchhecheln) b-ni cekistirmek; dedikodu yapmak 2. (anschwärzen) b-ni karalamak, kötülemek 3. (verleumden) b-ne iftira etm.; (tr.) (Heiliges) mukaddesata küfretmek; sövüp saymak, tan etm. °zunge / s. °.maul. Hol der Teufel diese ^"l Dilini esekansi soksuni

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.