kumlamak ne demek? kumlamak nedir? kumlamak anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   kumlamak

   Türkçe

   (-i durum ekiyle kullanılan fiil)
        Kumla kaplamak veya kum dökmek.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   (-i) Kumla kaplamak veya kum dökmek.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Hayvanlar doğurmak

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   kumlamak

   İngilizce

   (V.)
   sand

  • İngilizce

   to sand

Türkçe  Türkçe » Flemenkçe Flemenkçe
  • Türkçe

   kumlamak

   Flemenkçe

   zandstrooien

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.