kräuseln ne demek? kräuseln nedir? kräuseln anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   kräuseln

   Türkçe

   kıvırcıklaşmak

  • Türkçe

   kıvırmak, kıvırcık yapmak

  • Türkçe

   l. kivirmak 2. (fälteln) kirma yapmak 3. (Haare) ondüle etm. 4. (Stoff) frize etm. 5. (zusammenziehen) büzmek, burmak 6. (Wind das Wasser) harelendirmek; hafifce dalgalandirmak; sich ^ l. kivrilmak 2. (Haar) lüle lüle olm.; pürceklenmek 3. büzülmek; gekräuselt kivircik, büzgülü, ondüle, pürcekli; halka halka; leicht -e See gelinhavasi

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.