kontrakt ne demek? kontrakt nedir? kontrakt anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Kontrakt

   Türkçe

   e {kon'trakt} r kontrat, sözleşme.

  • Türkçe

   m kontra(-t). mukavele(-name), akit, sözle§me . -bruch m mukaveleyi bozma; akdi ihläl ^brüchig akdi ihläl eden -ion/1. med. takallüs, kasilma 2. (des Herzens) takabbuz, kisilma 3. ling. topla(n)ma, birles(tir)me, kaynas(tir)ma, daralti °lich kontrath, mukavelevi, mes-rut; (Adv. a.) mukavele ile; akden; et. ~ festlegen mukaveleye baglamak

  • Türkçe

   (e.) (r.) (kon'trakt)
   kontrat, sözleşme

Azerice  Azerice » Türkçe Türkçe
  • Azerice

   kontrakt

   Türkçe

   kontrat

Lehçe  Lehçe » Türkçe Türkçe
  • Lehçe

   kontrakt

   Türkçe

   kontrat

Türkçe  Türkçe » Kazakça Kazakça
  • Türkçe

   kontrakt

   Kazakça

   kelisim

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.