kommen ne demek? kommen nedir? kommen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   kommen

   Türkçe

   {'komın} gelmek.

  • Türkçe

   gelmek; yaklaşmak; varmak, ulaşmak; olmak, vukua gelmek; çıkmak; gitmek

  • Türkçe

   l. (konusana dogru) gelmek 2. (gelangen) boyia-mak, varmak, ulasmak 3. (an-) vasil olm. 4. (sich ereignen) vukua gelmek 5. (zustoßen) basma cikmak 6. (um et.) iceri olm. (öd. blinden girmek); bsden olm.; bs elden cikmak; b^i kayöetmek 7. (von) a) ling. türemek b) (kausal) b§den ileri gemek 8. (an et.) bse ilismek 9. (auf et.) a) (finden) bsi bulmak b) (auf jeden einzelnen) adam basma düsmek c) (plötzlicher Einfall) akhna esmek 10. (nach j-m) b-ne cekmek; ^ lassen l. (P.) (yanma) ca^irmak, getirtmek; ayağına davet etm. 2. (S.) siparis etm.; nichts ^ lassen (auf)^. b-nin, bsin üzerine toz kondurmamak; gegangen (gelaufen) ^ yaya (kosarak) gelmek; Wollen Sie nicht einmal zu uns ^? Bize buyurmaz misimz? aber wie es so kommt fakat gelin görün; Es komme, wie es wolle! Ya herrü ya merrü! ölüm Allahın emri. Manchmal kommt es eben so. Bazen öyle düser. Alles kommt, wie es ^ muß. İş olacağına varır. Olacak olur. Akacak kan damarda durmaz. Spr.\ Wie kommt es, daß die Tür offensteht? Nasil oluyor da kapi acik duruyor? Er wird schon sehen, wieweit er kommt, fig. Ne hali varsa görsün! Soweit soll man es nicht — lassen. İsi o hale vardirmamali. Es ist so gekommen, wie ich vorausgesagt habe. Dedigim cikti. Was immer auch kommen mag ... Yerle gök bir olsa . . .; Die Jahre ~ und gehen. Yillar gelip geciyor. Kommt Zeit, kommt Rat. Spr. Vakit gecer, sular durulur. Spr.;Zaman insana her seyi ögretir.

  • Türkçe

   (v.) ('komın)
   gelmek

  • Almanca

   Kommen

   Türkçe

   [das] gelme, geliş

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.