klopfen ne demek? klopfen nedir? klopfen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Klopfen

   Türkçe

   {'klopfın} vurmak.

  • Türkçe

   (v.) ('klopfın)
   vurmak

  • Almanca

   klopfen

   Türkçe

   dövmek, vurmak; (kalp) çarpmak; zonklamak

  • Türkçe

   l. dövmek, vurmak 2. (Teppich, Matratze usw.) cubuklamak 3. (Herz) carpmak, hop etm., vurmak 4. (hineinschlagen) cakmak, kakmak 5. (heftig) (z. B. Wunde od. Blut) zonklamak 6. (schwach) (z.B. Vogelherz) hafifce tipirdamak, tip tip etm. (od. atmak); Es klopft. Kapi callmyor. Kapiya vuruluyor. Das Herz klopft ihm gewaltig. Yüre^i atlyor. Yüregi tip tip vuruyor. an die Tür ~ kapiyi (od. kapiya) vurmak; Da klopfte es mit e-m Mal an die Tür. (yät kapi. . .; j-m auf die Finger ^ ßg. b-ne ^-erbiyesini vermek 9er m l. (Tür-, Teppich- usw.) tokmak 2. (Taster) maniple 9käfer m zo. agac kurdu

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.