klar ne demek? klar nedir? klar anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   klar

   Türkçe

   {kla:r} açık seçik, apaçık; aydınlık; temiz; berrak.

  • Türkçe

   açık, belli, aşikâr, belirgin, ortada, meydanda; aydınlık, bulutsuz, pırıl pırıl; berrak, duru, şeffaf; temiz, arı; net; alesta, denize hazır

  • Türkçe

   l. acik, belli, bedihi; (verstärkt) apacik, apasikär, besbelli, ayan beyan 2. (hell) aydinlik, acik, bulutsuz 3. (durchsichtig) seffaf, berrak, duru, an, safi, halis; (Luft) parlak 4. (rein) temiz 5. (deutlich) acik, vazih, beigin, sarih 6. (Antwort) kacamaksiz, kesin 7. (offenbar) meydanda, zähir, mütebariz, mütebellir 8. naut. hazir; (zum Manöver) alesta; (zum Gefecht) fora roba 9. (bestimmt) secik, mütemeyyiz 10. (Bild) net; ^ wie Kloßbrühe (od.wie dicke Tinte) hum. F gün gibi asikär; sich über et. ^ (od. im -en} sein bsi anlamak; bsin farkinda olm.; Na -/ F Tabii! Elbette! Malum! So// ich auch kommen? Aber ^! Ben de geleyim mi? Gel ya! j-m -en Wein einschenken aciktan aciga anlatmak; dobra dobra konusmak; -en Kopf behalten l. sarhos olmamak 2. ßg. sasirmamak; sogukkanligim muhafaza etm.; nicht recht ^ belli bellisiz; ~ denken muhakemesi kuvvetli olm.; -er Blick ßg. vuzuhu nazar; firaset; isabeti rey; zekä; -e Stimme Th. saydam ses; /s/ die Sache jetzt ^? Mesele anlasildi mi? ^ auf der Hand liegen apasikär, besbelli olm.; bei -em Verstand sein kafasi islemek; — Deck! naut. Neta güverte! ~ und kalt werden (Wetter) ayaza cekmek

  • Türkçe

   (kla:r)
   açık seçik, apaçık; aydınlık; temiz; berrak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.