kesik piramit ne demek? kesik piramit nedir? kesik piramit anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   kesik piramit

   Türkçe

   isim, matematik
        Bir piramit, tabanına paralel bir düzlemle kesildiğinde taban yönünde kalan cisim.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. mat. Bir piramit, tabanına paralel bir düzlemle kesildiğinde taban yönünde kalan cisim.

  • Türkçe

   Orta Öğretim Terimleri Kılavuzu


   (matematik)

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   kesik piramit

   İngilizce

   (N.)
   truncate pyramid

Türkçe  Türkçe » Almanca Almanca
  • Türkçe

   kesik piramit

   Almanca

   Pyramidenstumpf m

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.