kennen ne demek? kennen nedir? kennen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   kennen

   Türkçe

   tanımak; bilmek

  • Türkçe

   {'kenın} tanımak, bilmek.

  • Türkçe

   tanımak, bilmek

  • Türkçe

   l. (an et.) bsden tammak, bilmek 2. (einander) tanismak; b-le muarefesi olm.; ~ Sie sich nicht? Siz tamsmiyor musunuz? einander nur oberflächlich — seläm-lasmak; genau ^ väklf olm., ihata etm.; Das ^ wir! iron. Bunun ne demek oldu^unu biliriz! sich nicht mehr ^ (vor Wut, Verzweiflung usw.) gözü kararmak; Er kennt sich nicht mehr vor lauter Freude. Etekleri zil cahyor. sich nur vom Sehen her ^ yalmz sahsen tanimak -lernen l. (j-n) b-ni tammak, b-le tanismak 2. (et.) ögrenmek, anlamak; Wo haben wir uns nur kennengelernt? Sizinle acaba nerede görüsmüstük? Du hast die Menschen immer noch nicht richtig kennengelernt! Sen hälä insanlan tamyamadm. Der soll mich einmal^ l(Drohung) Yaptiklanni onun burnun-dan getirecegim!

  • Türkçe

   (v.) ('kenın)
   tanımak, bilmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.