keçimemesi ne demek? keçimemesi nedir? keçimemesi anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   keçimemesi

   Türkçe

   isim
        Sert kabuklu, iri taneli, uzunca, beyaz veya kırmızımsı bir çeşit üzüm.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. (keçimemesi) bit. b. Sert kabuklu, iri taneli, uzunca, beyaz veya kırmızımsı bir çeşit üzüm.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   1. Sert kabuklu, iri taneli, uzunca, beyaz ya da kırmızımsı olan bir çeşit üzüm. 2. Şırası çok olan, şarap ve pekmez için elverişli siyah bir cins üzüm.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Kökü bol nişastalı bir çeşit bitki.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Uzunca, ak, sert kabuklu bir çeşit üzüm.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.