kaputt ne demek? kaputt nedir? kaputt anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   kaputt

   İngilizce

   adj. ruined, done for, completely finished; not working

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   kaputt

   Türkçe

   {ka'put} kırık, bozuk; bitkin.

  • Türkçe

   bozuk, kırık; yorgun, bitkin

  • Türkçe

   l. bozuk, kink, sinik, illetli 2. (ramponiert) sakat 3. ßg. müflis 4. (übermüdet) argin bitkin; yipranmis -gehen l. bozulmak, kirilmak, yirtilmak 2. (Maschine) hurda olm., hurdeha§ olm. 3. (Tiere) telef olm.; nailan dikmek; gebermek -lachen: sich — F gülmekten katilmak -machen l. bozmak, kirmak, tahrip etm.,simak, hurdehas(orf. paramparca) etm. 2. (ruinieren) hirpalamak, örselemek, benzetmek; pacavraya cevirmek; berbat etm., sakatla-mak; hum. becermek; F: haklamak; V: canina okumak; Das Kind hat sein Spielzeug kaputtgemacht. ~ocuk oyun-ca^im benzetti. (hum.: becerdi) -schlagen parcalamak, paramparca etm.

  • Türkçe

   (ka'put)
   kırık, bozuk; bitkin

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.