kahl ne demek? kahl nedir? kahl anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   Kahl

   Türkçe

   Osmanlıca


   Göze sürme çekmek.

  • Türkçe

   kahl

   Türkçe

   Osmanlıca


   Göze sürme çekmek

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   kahl

   Türkçe

   ..e {ka:n} r mavna; kayık.

  • Türkçe

   çıplak, kılsız, saçsız, tüysüz; kel, dazlak, kabak; yapraksız; ağaçsız

  • Türkçe

   l. ciplak 2. (haarlos) kiIsiZy sacsiz, tüysüz bzw. saclan dökülmüs; kabak (od. tas) gibi; kel, daziak, caviak, patel 3. (Baum) yapraksiz 4. (Gegend) agacsiz 5. (Zimmer) kuru oda ^kopf m: -köpflg daziak, caviak, dimdsziak, kel; kabak bash -scheren saclan dibinden kesmek 9schlag m l. (Forstwirtschaft) tiraslama; bir yerdeki agaclann hepsinin kesilmesi 2. (Lichtung) orman icinde agacsiz yer

  • Türkçe

   (ka:l)
   kel, dazlak; (ağaç) yapraksız

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.