kabel ne demek? kabel nedir? kabel anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   kabel

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Köpek yavrusu.

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Kabel

   Türkçe

   - {ka:bıl} s kablo.

  • Türkçe

   [das] kablo; halat, çıma

  • Türkçe

   n l. el. kablo 2. naut. halat, cima, kablo; (kleineres)gomeneta 3. (Überseetelegramm) kablogram; ein ^legen kablo dösemek -ar n (Anholtau) kavela -depesche/ kablogram -garn n flasa -galt n halat amban; zincirlik -jau m zo. morina; esek baligi -kran m kablolu vinc -länge / gomene -mantel m kablo gömlegi (od. kilifi) ~n kablo cekmek -schlag m naut. isparcana bükümü -tau n palamar, yoma; (kleineres) gomeneta, permece

  • Türkçe

   (s.) (ka:bıl)
   kablo

Azerice  Azerice » Türkçe Türkçe
  • Azerice

   kabel

   Türkçe

   kablo

Lehçe  Lehçe » Türkçe Türkçe
  • Lehçe

   kabel

   Türkçe

   kablo

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.