kümmern ne demek? kümmern nedir? kümmern anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   kümmern

   Türkçe

   ilgilendirmek

  • Türkçe

   ilgilendirmek; sich ^ (um) l. önem vermek, mühimsemek, bse aldins etm. bsi vazife etm., bse kans-mak 2. (hinhören) kulak asmak 3. (sorgen) bse bakmak, bsle mesgul olm.; Was kümmert mich das? Bundan bana ne? Kümmere dich um deine eigenen Angelegenheiten! Kendi isine bak (od. kans)! Otur oturmana bak! sich nicht ^ (um) fütur etmemek; bse metelik vermemek; kayitsiz kalmak; sich um nichts ^ hie bir seye aldin§ etmemek; V: harbi gecmek; Kein Mensch kümmerte sich um mich. Kimse haiin nedir demedi. Sie kümmerten sich nicht sonderlich um ihn. Kendisini cokluk aramaz-larmis.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.