jung ne demek? jung nedir? jung anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   Jung

   İngilizce

   n. family name; Carl Jung (1875-1961), Swiss psychiatrist and psychologist who studied with Sigmund Freud and later developed his own psychological theories

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   jung

   Türkçe

   genç; körpe

  • Türkçe

   {yung} genç; körpe.

  • Türkçe

   genç; yeşil, taze; körpe; yeni

  • Türkçe

   l. genc 2. (frisch) yesil, taze, körpe, taravetli, gencecik 3. (unerfahren) torlak 4. (neu) yeni; ° gewohnt, alt getan. Spr. Kirk yillik Käni olur mu Yani? -e Bohnen pl. taze fasulye; -er Wein yeni sarap; -e Leute pl. gencler, delikanlilar; -e Frau gelin; -e Dame kücük hamm; -e Pflanze dikme. fidan; -es Tierchen a) (Hund, Katze usw.) enek, encek, encik b) (Wachtel, Rebhuhn usw.) fere, ferik c) (Ente, Gans, Taube) palaz; -e Generation yeni yetisen nesil; -er Mann genc, delikanli, yigit; ^ und alt kücüklü büyüklü; -~ sterben gencligine doyamamak; wieder ^ werden yeniden genclesmek; ^ bleiben ta"avetini muha-faza etm.; ~ verheiratet yeni evienmis; in -en Jahren genc yasmda; Er ist schon in -en Jahren verstorben, ömrü yok mus. von ~ an cocuklugundan beri 2brunnen m ebedt genclik kaynagi; jünger; jüngst s. die ges. Stw. Junge m l. (erkek) cocuk, oglan, cirak. usak, civan 2. Ka. o§lan, vale, bacak, fanti 3. (Range) yumurcak, yaramaz 4. V: sopar; kleiner ^ kücük cocuk; (V od. spött.) bizdik; mein lieber ^ cocu^um, civanim; Alter Junge! Pirimi schwerer ~ F cani; ~ ^\ F Hele baki °n (Tier) yavrula-mak ~n.haft cocukca; genclige yakisir; alagarson -n.streich m afacanlik, yaramazilk

  • Türkçe

   (yung)
   genç; körpe

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.