je ne demek? je nedir? je anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   je

   Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   Türk alfabesinin on üçüncü harfinin adı, okunuşu.

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   je

   Türkçe

   {ye} herhangi bir zamanda; her defa, her defasında; hiç.

  • Türkçe

   ne kadar

  • Türkçe

   l. s. jemals. 2. s. jedesmal. 3. s. jeweils. 4. (je ... desto) ne kadar... o kadar 5. s. herrje! 6. (ach herrje!) hayf(-a)! ^ nachdem hal ve sartlara göre; geregince, icabinca; isine (od. sirasina) göre; ^ zwei ikiser; Er gab den drei Jungen ^ zwei Äpfel. Üc cocugun beherine ikiser elma verdi. für ^ zehn Wörter her on kelime icin; ~ und ^ daima; her vakit; ^ eher, desto besser Ne kadar cabuk olursa, o kadar iyidir.

  • Türkçe

   (ye)
   herhangi bir zamanda; her defa, her defasında; hiç

Fransızca  Fransızca » Türkçe Türkçe
  • Fransızca

   je

   Türkçe

   ben

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.