jagen ne demek? jagen nedir? jagen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   jagen

   Türkçe

   {'ya:gın} avlanmak; avlamak.

  • Türkçe

   avlanmak; acele etmek, koşmak; avlamak; kovmak; kovalamak, peşine düşmek

  • Türkçe

   (v.) ('ya:gın)
   avlanmak; avlamak

  • Almanca

   Jagen

   Türkçe

   (intr.) l. avianmak 2. (eilen) kosmak, acele etm. 3. (hinterher-) pesine düsmek; (tr.) l. aviamak 2. (hetzen) a) kovalamak, takip etm. b}fig. aceleye bogmak 3. (weg-) kovmak; Weil er so faul war, hat man ihn aus dem Amt gejagt. Tembelli^i yüzünden daireden u^rattilar. sein ganzes Vermögen durch die Gurgel ~ bütün servetini deve yapmak; sich e-e Kugel durch den Kopf — beynine bir kursun sikarak intihar etm.; in die Flucht — mil. inhi-zama ugratmak; Ein Witz jagte den ändern. Nükteler birbirini takip etti.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.