irren ne demek? irren nedir? irren anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   irren

   Türkçe

   {'irın} de. yanılmak, aldanmak.

  • Türkçe

   yanılmak, aldanmak; yolunu şaşırmak

  • Türkçe

   l. yolunu sasinp o yana bu yana gitmek 2. fig. dalälete düsmüs olm.; dogru yoldan cikmak 3. yanilmak, aldanmak 4. (umherschweifen) serserice dolasmak; sich ^ 1. yanilmak; hata (galat, zühul) etm. 2. fig. yanh§ kapiya vurmak 3. (in et.) a) (beim Lesen überspringen) atlamak b) bsi sasirmak 4. (in e-r P.) a) benzetmek b}fig. bsi b-den beklememi? olm.; wenn ich mich nicht irre sayet yanilmi-yorsam; F: hiläf olmasin; ~ ist menschlich. Spr. tnsan beser kuldur sasar .Spr.; NurGott irrt nie. Yanilmayan bir Allah. Spr.; sich im Stockwerk ^ katini sasirmak

  • Türkçe

   (v.) '(irın)
   ((de.)) yanılmak, aldanmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.